BANKA HESABI VE VERGİ NUMARASI

BANKA HESABI VE VERGİ NUMARASIBanka hesabı açmak ve Vergi Numarası almak

Banka hesabı açmak ve Vergi Numarası almak (TC Kimlik Numarası = TIN)

Hemen hemen tüm ülkelerin vatandaşları Türkiye’deki herhangi bir bankada hesap açabilir. Bir hesap dolar, euro ve Türk lirası cinsinden olabilir. Oturma izni alırken, faturaların otomatik ödemelerini kaydederken vb. Sizin için yararlıdır.

Bir hesap açmak için aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacak: 

1- Yabancı pasaport;
2- Türkiye’deki veya başka bir ülkedeki ikamet adresini tasdik eden bir belge (adınıza düzenlenmiş su veya elektrik faturası; ikamet kaydını onaylayan belgenin çevirisi; mevcut ikamet izninin bir kopyası veya diğerleri);
3- Türkiye’de Vergi Numarası (TIN).

Bir Türk vergi kimlik numarasını kaydetmek için, vergi dairesine gelmek için ihtiyacınız olan yabancı pasaportun aslı ve bir kopyası. Orada Türkiye’deki ikamet adresinizi belirtmeniz istenecek ve kişisel vergi numaranızla birlikte bir belge verilecektir. Tüm prosedür 15 dakikadan fazla sürmez. Buradaki varlığınız gereklidir. 

Elde edilen numarayı küçük bir kağıda yazabilir ve cüzdanınızda taşıyabilirsiniz, çünkü Tapu , oturma izni ve sigortayı kaydettirdiğinizde bir hesap açmak ve / veya bir bankadan kredi almak için ihtiyacınız olacak , araba satın alırken ve diğer durumlarda.

Homeforyou Hizmeti, tüm bu belgeleri hazırlamanıza ve bir banka hesabı açmanıza yardımcı olacaktır. Bize her zaman güvenebilirsiniz! 

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2004 Homeforyou. Tüm hakları saklıdır. Web Designer : HDG Bilişim