SATIN ALMA PROSEDÜRÜ

SATIN ALMA PROSEDÜRÜApartman alıcıları için Satın Alma Prosedürü

Geziyi görüntüleme:

Bir görüntüleme gezisine gelmeden önce, mali durumunuzu çözmek için bankanızı ziyaret etmek iyi bir fikirdir. Böylece hayalinizdeki evi bulduğunuzda satın alabileceğinizi bilirsiniz. O zaman size en uygun uçak biletlerini satın alabilir, ne zaman geleceğinizi bize bildirmeniz yeterlidir. Daha sonra size en fazla bir haftalık konaklama ve havaalanı transferleri ayarlayacağız. Bizimle satın almaya karar verirseniz, biletlerin ücretini iade edeceğiz. Sizi ilgilendiren mülkleri ziyaret edebilmeniz için özel incelemeler düzenliyoruz.

Sözleşme imzalamak:

Bir mülk satın almaya karar verirseniz bir sözleşme yapacağız. O apartman dairesi için önceden piyon veya kredi olmadığından emin olacağız. Sözleşmeyi imzalarken 1000 € depozito ödenir ve bu bedel satın alma fiyatından düşülür.

Sözleşme, emlakçı, alıcı, satıcı, mülk ve ödeme planı hakkında gerekli tüm bilgileri içerir. Mülk için ödeme planı, farklı mülklere göre değişir, ancak genel bir kural olarak, tam satın alma fiyatı, alıcının yeni TAPU’yu aldığı zaman ödenmiş olmalıdır.

Temsil yetkisi:

Bir alıcı olarak işleri kolaylaştırmak için bize vekalet vermenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde sizin adınıza hareket edebilir ve satın alma işlemi için gerekli tüm belgeleri imzalayabiliriz. Notarius Publicus ve resmi bir tercüman vekaletname için kağıtlarımızı yazıyor. Bu vekaletname bize ie verir. TAPU’nuzu teslim alma ve sizin için elektrik ve su için sözleşme yapma hakkı. Birden fazla alıcı varsa, belgede tüm isimler belirtilmelidir.

Vergi numarası / Banka hesabı:

Vergi numarası alma ve bir Türk bankasında kişisel bir banka hesabı açma gibi tüm pratik konularda size yardımcı oluyoruz.

Tapu Senedi (Tapu):

Tapu Türk TAPU’dur ve size mülkünüzün mülkiyet haklarını verir. TAPU, Türkiye’de edinilen Malın mutlak mülkiyet hakkını belirleyen yasal bir belgedir.
Gerekli tüm belgeler, mülkün satın alındığı şehrin ve ilçenin Tapu ve Kadastrosunun mülkiyet sicil dairesine sunulur. Yabancı bir vatandaş için Tapu (Tapu) kaydı ve elde etmek 1-3 gün sürer.

Mülkiyet mülkiyetini devretme süreci için gerekli tüm prosedürlerin tamamlanmasından sonra.

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2004 Homeforyou. Tüm hakları saklıdır. Web Designer : HDG Bilişim