SU VE ELEKTRİK SAYAÇLARI KAYITLARI

SU VE ELEKTRİK SAYAÇLARI KAYITLARISu ve elektrik sayaçlarının kayıtları

TAPU’yu aldıktan ve Türkiye’de Mülkiyetin hak sahibi olduktan sonra  , evinizde su, elektrik, telefon ve internet olması için bir dizi belgeyle formaliteleri hazırlamanız ve tamamlamanız gerekir. Personelimiz tüm bunları sizinle birlikte veya sizin adınıza bir vekaletname ile işlemeye hazırdır.

Suyu ve elektriği bağlamak için iki özdeş belge seti gereklidir: 

Sahibinin yabancı pasaportunun bir nüshası; 
TAPU’nun bir kopyası (gayrimenkulün mülkiyet belgesi); 
İSKAN’ın bir kopyası (kullanım izni); 
DASK poliçesinin bir nüshası (  depreme karşı zorunlu gayrimenkul sigortası ); 
Türkiye’de vergi numarası; 
Anket (sırasıyla su hizmetleri şirketi veya enerji şirketi). 

Yeni bir bina için su abonesi numarası almak için bu belgelerle birlikte su hizmetleri şirketine gitmek, sözleşmeyi imzalamak ve ödeme yapmak gerekir. Bundan sonra, akşama kadar veya en fazla ertesi gün (iş yüküne bağlı olarak), su hizmetleri şirketi personeli gelip sayaçları sizin için bağlayacaktır.

Elektriğin bağlanması için, bu belgelerle elektrik şirketine başvurulması, sözleşmenin ödenmesi ve imzalanması gerekmektedir. Aynı akşam veya ertesi gün elektriğe sahip olacaksınız.

 İkincil piyasada Alanya’da bir mülk satın aldıysanız  , ilgili belgelerin yeniden kayıt maliyeti çok daha düşük olacaktır. 

İnternet ve telefon, Türkiye’deki en büyük telefon operatörü olan Türk Telekom’un ofisine tek bir yerden bağlanabilir  . Bunu yapmak için önce onları aramanız ve hattın gayrimenkulünüze getirilip getirilmediğini öğrenmeniz gerekir. Cevabınız evet ise, o zaman bir ziyaret yöneticisini davet edebilir veya en kabul edilebilir oranları seçmek ve bir sözleşme imzalamak için ofise gelebilirsiniz. Bundan sonra, iki veya üç gün içinde, modemi ücretsiz olarak kuracaklar ve sizin için İnternet ile telefonu bağlayacaklar. Elbette bunlardan sadece bir tane alabilirsin.

Değilse, alternatif bir ISS, bir Superonline veya Hizonline şirketini düşünebilir. Bağlantının prosedürü ve koşulları aynı, oranlardaki tek fark.

Sağlayıcılardan hiçbiri henüz ev ağınıza yönlendirmediyse, komşularınızla konuşmanız, 3-5 imza toplamanız ve bir bağlantı için başvurmanız gerekir. Bir ay sonra internet erişiminiz olacak.

Dikkatli ol! Sağlayıcı ile sözleşme 2 yıl süreyle imzalanır ve erken fesih durumunda para cezası ödemeniz gerekir.

Tüm bu hizmetler için faturalar her ay gelecek. Geç ödeme nedeniyle ceza ödemekten kaçınmak için, banka hesabınızdan doğrudan para çekebilir veya  hizmet paketimizden yararlanabilirsiniz . 

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2004 Homeforyou. Tüm hakları saklıdır. Web Designer : HDG Bilişim