TÜRKİYE’DE İKAMET İZNİ

TÜRKİYE’DE İKAMET İZNİTürkiye’de İkamet İzni

Türkiye’de ikamet izinlerinin alınması ve yenilenmesi.

Türkiye’de Mülk Satın Alma, mal sahibine, ihtiyaç duyulması halinde süresi dolduğunda uzatılabilen bir oturma izni alma hakkı verir. 

Bir taşınmazın doğrudan sahibinin yakın ailesi (anne ve baba), henüz reşit olmayan çocukları ve eşleri kendisiyle birlikte ikamet iznini alabilirler. 

2015 Nisan ayından itibaren, gayrimenkul sahibi olma temelinde ikamet izni belgelerini sunmak için Göçmen Bürosu sitesinde bir randevu almak gerekiyor. 

Bunu yapmak için aşağıdaki belgeleri hazırlamanız ve taramanız gerekir:

Sağlık sigortası ;
* Bir Türk bankasından, bir hesaptaki kişi başı aylık 500 ABD Doları tutarındaki mevcudiyet hakkında bir alıntı. Yani bir yıllık ikamet izni alabilmek için bir kişinin bir Türk bankasında en az 6.000 ABD Doları tutarında bir hesabı olması gerekir. Eşdeğer bir tutarı Euro veya Türk Lirası olarak yatırmak da mümkündür;
* 4 biyometrik fotoğraf;
Tapu ;
* Konutun hala size ait olduğu Tapu Ofisinden yeni bir alıntı; yabancı pasaport (fotoğraflı sayfalar ve ülkeye son girişin kayıtlı olduğu sayfalar);
Türk vergi numarası .

Tüm belgeleri toplayıp taradıktan sonra, web sitesindeki formu doldurmalısınız: https://e-ikamet.goc.gov.tr/

Anketi doldurduktan sonra sistem sizden belgelerin asılları ile TAPU ve yabancı pasaport fotokopileri ile birlikte göç servisine gelebileceğiniz bir tarih ve saat seçmenizi isteyecektir. Orada bir plastik kart ve devlet ücreti ödemeniz gerekecek, ücret uyruğunuza bağlıdır. Oraya giderken, anketin çıktısını ve randevu onayının bulunduğu sayfayı yanınıza almayı unutmayın. 

Oturma izni bir veya iki ay içinde size posta ile belirtilen ikamet adresine gönderilecektir. 

Oturma iznini uzatmak için sitedeki anketi doldurmanız ve belgeleri taahhütlü posta ile göndermeniz yeterli olacaktır. 

Gerekli belgelerin toplanması ve başvuruların hazırlanması bazen yabancı bir vatandaş için zorluklara neden olacağından şirketimiz çalışanları bu sorunun çözülmesine yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. 

Gerekli tüm formları ve uygulamaları hazırlayacağız, yerel devlet kurum ve kuruluşlarından sertifika almanıza yardımcı olacağız ve anketin doğru şekilde nasıl doldurulacağı konusunda size danışacağız. 

Uzun süreli iş deneyimimiz, müşterilerimizin zamanından tasarruf etmemizi sağlar, işimizin yüksek kaliteli ve zamanında performansını garanti edebiliriz. 

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2004 Homeforyou. Tüm hakları saklıdır. Web Designer : HDG Bilişim