SATIN ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

SATIN ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELERYabancılar için bir mülk satın alma süreci, belirli bir dizi belgenin hazırlanmasını gerektirse de, uzun yıllar boyunca basit ve hata ayıklanmıştır. Aşağıdakiler, Home For You  Real Estate bağımsız olarak hazırlayıp kontrol edeceği ve formaliteleri tamamlamanıza yardımcı olabileceğimiz belgelerdir.

Home For You’un hazırlayacağı ve sağlayacağı belgeler:

Home For You‘un gayrimenkul işi için tüm kayıt belgeleri ve lisanslar;
Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de Gayrimenkul satın alma haklarına ilişkin tüm yasal belgeler;
Seçilen mülkle ilgili tüm belgeler, herhangi bir takyidat, haciz veya ipotek varlığına ilişkin veriler;
Ana dilinize tercüme edilmiş Türkçe alım satım sözleşmesi;
İkincil piyasada gayrimenkul satın almak söz konusu olduğunda, inşaat şirketinin tam bir kurucu belgeleri veya gayrimenkul satıcısına ilişkin veriler.

Home For You’un sizinle birlikte hazırlanmasına yardımcı olacağı belgeler:

Vergi numarası : Bu işlem sadece 10-15 dakikanızı alacaktır. Bireysel Vergi Numarasının alınması, kişisel varlığınızı ve yabancı pasaportunuzun kullanılabilirliğini gerektirir.
Belgeler için biyometrik fotoğraflar : Türkiye’de gayrimenkulün başlığına sahibinin fotoğrafı konur ve fotoğraf da Kadastro Siciline yapıştırılır. Noter için 2 fotoğrafa daha ihtiyacımız olacak.
Yabancı pasaportunuzun tercümesi : Yeminli tercüman, Tapu Ofisi için standart bir forma göre tercüme hazırlayacak ve noterde noter tasdik edecektir.
Temsil yetkisi: Tapu alırken kendiniz bulunamıyorsanız, şirketimiz sizin için yapacaktır. Bunun için noter tasdikli vekaletname yapılması gerekmektedir. Yeminli tercüman sizin için vekaletnamenin yazılı metnini kendi dilinize çevirecektir. Noter tasdikli vekâletname, emlak acentesi temsilcilerinin tapuyu adınıza tescil ettirmek, su ve elektrik sayaçlarını tescil ettirmek, internet ve telefona bağlanmak için gerekli tüm işlem ve işlemleri yapabilmeleri için gerekli olacaktır.

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2004 Homeforyou. Tüm hakları saklıdır. Web Designer : HDG Bilişim