SATIN ALMA İÇİN GEREKLİ BİLGİLER

SATIN ALMA İÇİN GEREKLİ BİLGİLERTürkiye’de gayrimenkul satın almak için gerekli belgeler

Yabancılar için mülk satın alma süreci basittir ve belirli bir dizi belgenin hazırlanmasını gerektirmesine rağmen yıllarca hata ayıklanmıştır. Aşağıdakiler, Homeforyou Gayrimenkul Şirketi’nin bağımsız olarak hazırlayıp kontrol edeceği ve formaliteleri tamamlamanıza yardımcı olabileceğimiz belgelerdir .

Homeforyou’nun hazırlayıp sağlayacağı belgeler: 

– Homeforyou’nun emlak işi için tüm kayıt belgeleri ve lisansları;
– Yabancı vatandaşların Türkiye’de Gayrimenkul satın alma haklarıyla ilgili tüm yasal belgeler ; 
– seçilen mülkle ilgili tüm belgeler, herhangi bir ipotek, rehin veya ipotek varlığına ilişkin veriler; 
– Türkçe bir satın alma ve satış sözleşmesi ile ana dilinize çevrilmesi;
– ikincil piyasada gayrimenkul satın alma söz konusu olduğunda, inşaat şirketinin eksiksiz bir kurucu belgeleri seti veya gayrimenkul satıcısı hakkındaki veriler;

 

Ana Sayfanın sizinle birlikte hazırlanmasına yardımcı olacağınız belgeler: 

 

Vergi numarası: Bu prosedür yalnızca 10-15 dakikanızı alacaktır. Bireysel Vergi Numarasının alınması, kişisel varlığınızı ve yabancı pasaportunuzun mevcudiyetini gerektirir.

Belgeler için renkli fotoğraf: Türkiye’deki gayrimenkul tapusuna mal sahibinin fotoğrafını koyarlar ve fotoğraf da Kadastro Siciline yapıştırılır. Noter için 2 fotoğrafa daha ihtiyacımız olacak.

Yabancı pasaportunuzun tercümesi: Yeminli tercüman , Tapu Ofisi için standart bir forma göre bir tercüme hazırlayacak ve noterlik ofisinde noter tasdik edecektir.

Vekaletname: Tapu’yu kendiniz alırken hazır bulunamıyorsanız, ajansımızın personeli bunu sizin için yapacaktır. Bunun için noter tasdikli vekaletname yaptırılması gerekmektedir. Yeminli bir tercüman, vekaletnamenin metnini sözlü olarak kendi dilinize çevirecektir. Emlak acentesi temsilcilerinin, unvanı adınıza kaydettirmek, su ve elektrik sayaçlarını kaydetmek , ayrıca telefon ve internete bağlanmak için gerekli tüm prosedür ve işlemleri yerine getirmeleri için noter tasdikli vekaletname gerekecektir . 

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2004 Homeforyou. Tüm hakları saklıdır. Web Designer : HDG Bilişim