SATIN ALMA PROSEDÜRÜ

SATIN ALMA PROSEDÜRÜSATIN ALMA PROSEDÜRÜ

Türkiye’de Emlak Alıcıları için Satın Alma Prosedürü

Mülk İnceleme gezisi

Türkiye’ye bir Home For You  izleme gezisi için gelmeden önce, bankanızı ziyaret etmenizi ve Türk Rivierası, Ege Bölgesi veya İstanbul’da hayalinizdeki evi satın almak için mevcut tüm finansman seçenekleri hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

Home For You Company, müşterilerimizin gereksinimlerine ve tercihlerine göre uyarlanmış bireysel görüntüleme gezileri düzenlemektedir.

Satış sözleşmesinin imzalanması

Türkiye’de bir mülk satın almaya karar verdiğinizde, satın alma ve satış sözleşmesini hazırlayacağız. Sözleşme, emlak acentesi, alıcı, mülk özellikleri ve mülk finansmanı hakkında gerekli tüm bilgileri içerir.

Ödeme planı, mülkün türüne ve geliştirici/sahibi ile yapılan anlaşmaya göre değişir. Satın almanın genel kuralı, alıcı Tapu Tapu’yu aldığında satın alma bedelinin tamamının ödenmiş olması gerektiğidir.

Temsil yetkisi

Alıcı olarak işinizi kolaylaştırmak için bize noter tasdikli vekaletname vermenizi öneririz . Bu sayede sizin adınıza hareket edebilir ve satın alma işlemi için gerekli tüm belgeleri imzalayabilir, adınıza tapu kaydı, su ve elektrik sayaçları vb.

Noterde yeminli tercüman sizin için vekaletnamenin yazılı metnini kendi dilinize tercüme edecektir. Birden fazla alıcı varsa, kağıt üzerinde her bir isim ve kişisel imza bulunmalıdır.

Vergi numarası / Banka hesabı

Çalışanlarımız, vergi numarası almak ve bir Türk bankasında kişisel banka hesabı açmak gibi tüm pratik konularda size yardımcı olacaktır .

Tapu (Tapu)

Mülkiyet devri süreci için gerekli tüm işlemler tamamlandıktan sonra, gerekli tüm belgeler mülkün edinildiği şehir ve ilçe Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne teslim edilir. Yabancı bir vatandaş için Tapu Tapu’nun tescili ve alınması 1-3 gün sürer.

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2004 Homeforyou. Tüm hakları saklıdır. Web Designer : HDG Bilişim